Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosím o vyplnění

(Eva, 30. 11. 2015 19:56)

Mohla bych poprosit o vyplnění dotazníku k diplomové práci týkající se spotřebního chování domácností? Zabere chviličku.

Re: Prosím o vyplnění

(Eva, 30. 11. 2015 19:57)

Odkaz zde: http://goo.gl/forms/RSyX6qtX1V

Je to dobrý nápad

(Martin, 21. 12. 2014 18:12)

To sdružení bych viděl jako docela dobrý nápad, nezaměstnaní by měli spolupracovat. Dohromady je to velká masa lidí. Měl bych zájem se stát členem, ale nechtěl bych tady zatím zveřejňovat svou identitu. Pracoval jsem v oblasti IT jako programátor, dokázal bych vytvořit i www stránky, ale žádný zázrak zase :-)

Kontrola soukromé pošty zaměstnavatelem

(Vojtěch, 9. 10. 2014 22:42)

Taky vás špehuje váš zaměstnavatel? Kontroluje vám poštu nebo nahrává vaše hovory? Měli jste někdy pocit, že jen co pošlete soukromý email, přijde vás váš vedoucí seřvat? Tvrdí vám zaměstnavatel, že na to má právo? A vy sami víte, kdo má pravdu a kdo ne? Věděli jste, že můžete na zaměstnavatele podat trestní oznámení? A že je oprávněné? A taky, že ten, kdo to odskáče nejvíc, jsou zaměstnanci IT zaměstnavatele, kteří to umožnili? Přečtěte si článek tady www.erada.cz/?p=1286 a hned se dozvíte, na co máte nárok a jak se můžete šikaně zaměstnavatele bránit!

Nabídka práce pro nezaměstnané

(Matěj Kubíček, 19. 7. 2014 16:32)

Strážce v obleku

Popis inzerátu:
• ochrana majetku klienta
• komunikace s návštěvníkem – poskytování potřebných informací
• kontrola a organizace pohybu majetku
• kontrola čistoty a vybavení střeženého objektu
• identifikace organizovaných skupin kapsářů a podpora při jejich eliminaci
Požadavky:
• ZŠ/SŠ vzdělání
• Dobrá fyzická kondice
• trestní bezúhonnost
• komunikativnost, spolehlivost, zodpovědnost
• věk nad 18 let
• zkouška profesní kvalifikace Strážný/ochota si zkoušku doplnit
Nabízíme:
• stálé a perspektivní zaměstnání v české společnosti
• náborový příspěvek
• možnost profesního i platového růstu
• pravidelné teoretické i praktické školení
• motivační program
• zajistíme zkoušky profesní kvalifikace za velmi výhodnou cenu
Kontakt:

Pokud Vás naše nabídka zaujala posílejte svůj životopis na nabor@m2c.eu, nebo volejte od 7:30 do 18:00 na bezplatnou linku 800 111 112.

Přivýdělek

(Lenka, 28. 5. 2014 12:22)

http://www.ermail.cz/link/lVVjXjAJCaN2CTcVJJCaccVV2AjeVYJA

Dotazník - vzdělávání dospělých

(Darina, 17. 1. 2014 22:47)

Zdravím,
ráda bych poprosila ty z Vás, kteří jste se již účastnili nějakého kurzu/školení pro dospělé, během kterého byly použity informační a komunikační technologie (počítače atd.), abyste mi vyplnili tento dotazník zkoumající využití ICT v dalším vzdělávání. Dotazník je anonymní a jeho výsledky poslouží pro účely mé bakalářské práce. Nezabere Vám víc než 5 min a mě tím velmi pomůžete.

https://docs.google.com/forms/d/1Fgd6Wf0UHA3VJZacNYYxxB1IJLw5fJTz1xqovyMIj1o/viewform

Vztahy na pracovišti, šikana, ukončení prac.poměru ve zkušební době.

(Blanka, 3. 3. 2012 19:21)

V loňském roce jsem byla propuštěna ze zaměstnání ve zkušební době
po dvou měsících u dvou zaměstnavatelů. Pracovala jsem jako pečovatelka
v domovech pro seniory.V obou případech jsem prostě nezapadla do kolektivu
dravých kolegyní, které i když nepracovaly a vysedávaly,patřily mezi ty dobré
pracovnice.Já držela hubu, pracovala, na noční směně jedna spala,druhá popíjela alkohol a já chodila kolem seniorů,žehlila a pracovala. Další kolegyně proseděla noční směnu na internetu. Ráno byla velmi unavená
a ještě si postěžovala, že práce není hotová. Ten loňský rok snad byl zlý sen. U prvního zaměstnavatele tak přišlo o práci už asi 50 zaměstnankyň
v sociálních službách, je to ředitel domova se zvláštním režimem, který nemá o práci v sociálních službách ani páru,ale je vlastníkem objektu a vyhazuje pracovnice, jak se mu zlíbí. U druhého zaměstnavatele paní vedoucí v domově pro seniory upřednostňuje své známé, děti svých známých a sdělí člověku před vánocemi, že pracovní poměr ukončí, není
se mnou spokojena. Všichni senioři se mnou vždy byli spokojeni, vždy jsem
udělala pro ně všechno, co si přáli a myslím, že mě měli rádi. Bohužel, nezapadla jsem do kolektivu. Teď vidím chybu v sobě, že jsem hloupá, nejsem drzá a sprostá a nedovedu se bránit. Práci jsem měla ráda,ale už
se bojím někde nastoupit, nebojím se práce, ale lidí v kolektivu. Asi jsem
nemocná nebo nepatřím do tohoto světa.

Re: Vztahy na pracovišti, šikana, ukončení prac.poměru ve zkušební době.

(hana, 4. 6. 2012 0:15)

také si tak připadám a mám podobné zkušenosti!!!
Víte co učím dceru? LHÁT, LHÁT, LHÁT, BÝT DRZÁ A NEDAT SE-JE JÍ 10LET. aby vůbec přežila... to jsme to dopracovali!!
ještě se mi nikdy nevyplatilo, být laskavá, mlčet, nelhat, nekrást a MAKAT, NA TO NIKDE NEČEKAJÍ!!!
JE MI SMUTNO..

Re: Vztahy na pracovišti, šikana, ukončení prac.poměru ve zkušební době.

(František , 24. 8. 2012 9:02)

Zdravím.
Všichni slušní lidé jsou nemocní a nepatří do tohoto světa. Člověk se v zásadě neliší od zvířete. V přírodě vítězí síla, v lidské společnosti moc, kterou ovládá světový zločin. Demokracie funguje jen jako jeho pracovní agentura. Problém je jen v tom, že každý nemá žaludek na to, aby za peníze lízal něčí prdel.
Nenechte se rozhodit a nevzhlížejte s obdivem k úspěšným. Nejsou tak světoborní. I oni jen pracují, nebo jsou zneužívání světovým zločinem.

Re: Vztahy na pracovišti, šikana, ukončení prac.poměru ve zkušební době.

(Alena, 27. 8. 2012 13:04)

Souhlasím, hlavně zcela katastrofa v mezilid.vztazích na pracovišti je u Okresního soudu v Ostravě, to je hrůza a děs, ty čarodějnice co tam jsou, ty mě taky vyštvaly, dále pak vesměs všude v Ostravě na vás koukají když nasotupíte jako nová síla, např. do administrativy, skrz prsty, kdepak jsou ty časy za tzv. "zlého bolševika" jak nám furt nalhávají, jak bylo špatně! To je výmaz mozku dnenší mladé generace, která nic netuší! Už ve dveřích mě kolegové vitali a hned se mi představili, pomluvili jsme u kafe a šlo se pracovat. A ne že dnes pomalu ani nevíte jak se jmenuje váš nový kolega, a jaké jsou jeho rodinné poměry/všude jsou ty debilní svobodné matky, které si říkají "samoživitelky", vzletně, jako kdyby šlo snad o nějakou zásluhu že roztáhly nohy nějakému nezodpov. šmejdovi a nechaly si udělat děcko, a ždímaly ho za to z alimentů, a pak si ještě na různých forech stěžovaly. Za socialismu byly svob.matky považovany za ku.r.vy což jsou i dnes, ale je jich dnes tolik že už je to každému jedno!

Re: Re: Vztahy na pracovišti, šikana, ukončení prac.poměru ve zkušební době.

(lydyna, 7. 1. 2014 23:05)

tebe bych nezaměstnala nikde. Kdo ti dává právo se takto vyjadřovat a ženách, které chlap odkopl, že jsou k-r-y. Asi jsi hodně zapsklá a zlá ženská. Mohla by jsi akorát dělat palačovou drbnu, jsi hloupá a omezená.

Pokračování - proč budu volit komunisty2

(Janča, 29. 8. 2012 18:36)

Vždyť za komunistů nešlo svobodně cestovat, řeknou mnozí. To dnes nemohu také, protože na to nemám peníze. Ovšem v okruhu blízkého pohraničí je tato svoboda cestovat potřebná více než kdy jindy: abychom s nižší kupní silou mohli nakupovat levněji než u nás v zemích s vyšší kupní silou. Že to kandidát na prezidenta P. Sobotka považuje za pozitivum, je buďto ukázkou cynismu nebo hlouposti. A ty fronty za komunistů, řeknou mnozí. Nu ano, dnes se fronty na banány nestojí, dnes se stojí fronty na pracovních úřadech. Víte, že bych raději stál frontu na banány?
Říkal jsem si, co se to s touto zemí stalo, když je dnes možné, aby exekutor nezaplacenou pokutu v MHD vyšrouboval na desetitisíce, aby telefonní operátoři, banky a státní úředníci neomaleně okrádali občany, aby podomní prodejci elektřiny lhali lidem o slevě, aby je přiměli uzavřít nevýhodnou smlouvu, aby důchodci na předváděcích akcích trpěli hlad a žízeň, hrozby, že nebudou dovezeni domů a další odporné praktiky, jen proto, aby byli donuceni ke koupi nehorázně předražených zbytečností? Aby byl člověk pořád ve střehu, kdo se ho chystá obelhat, okrást, přepadnout? Jenže lidé jsou pořád stejní a těchto zrůd je asi v každé době zhruba stejné procento – to jen těmto nový režim jim umožnil vylézt z děr.
Nebudu už nikdy volit demokratickou stranu, za těch 22 let jste mi, páni demokraté ukázali, jak to umíte – plundrujete zemi hůře než nějací cizí okupanti. Zloději! Bezmocí a vztekem začínaly revoluce a vy děláte, co můžete, abyste si i z netečných udělali nepřátele. Nebudu volit staré tváře s novým logem, které se opakovaně vynořují, aby vše údajně napravily a následně, dostanou-li se k moci, nezmění se nic. Nebudu volit extremisty, byť některé z jejich metod by jediné na naše demokratické mocipány platily. Budu volit podle své zkušenosti – půl života jsem prožil v socialismu a nebyl to špatný život

Re: Pokračování - proč budu volit komunisty2

(Eva, 23. 9. 2013 14:12)

Přesně tak...v socialismu (ne v komunismu, ten měl být další etapou, na kterou bohužel nedošlo...) jsem prožila větší část života a byla to nejlepší období. Proto stejně jako vy - VOLÍM KOMUNISTY!!!

EXEKUCE A ZAMĚSTNÁNÍ

(MARTA, 6. 9. 2013 7:59)

je to spíše dotaz než cokoliv jináho. Mám nařízenou exekuci .Po dlouhé době jsem našla zaměstnání ,kromě výpisu z rejstříku trestů -kde nemám záznam ,.po mně zaměstnavatel v přijímacím dotazníku požaduje vyplnit kolonku- je na vás vedena exekuce -kolonku jsem nevyplnia ,jelikož to byl důvod odchodu z bývalého zaměstnání,jelikož účetní špatně spočítala srážky ze mzdy,dostala od exekutorky vysokou pokutu -proto mi zaměstnavatel ukončil pracovní poměr -mám oprávněné obavy ,že je to začarovaný kruh.

Stáže ve firmách vskutku pomáhají nezaměstnaným

(Petra, 6. 7. 2013 21:30)

Opravdu pomáhají stáže nezaměstnaným?
Vyvstává tu otázka, zda stáže ve firmách pomáhají dlouhodobě nezaměstnaným, absolventům a jiným skupinám. Protože těmto účastníkům vznikají v prvopočátcích jenom náklady, ať jsou to cestovní výdaje na pohovory, podepisování smlouvy atd. A to se nezmiňuji o tom, že někteří v průběhu stáže kontaktují telefonicky několikrát svého konzultanta, což samozřejmě něco stojí. Dále stážisté mají hromadu povinností. Musí dodržovat docházku a další věci. Pracovní pohovory si mají vyřizovat nejlépe ve svém volnu, to slýchá skoro každý stážista od pracovníků FDV. Ale jak si pak má stážista hledat práci, když jej poskytovatel po absolvování stáže nehodlá zaměstnat. Touto otázkou se nikdo nezabývá.
Na druhou stranu firmy mají jedinečnou šanci získat pěkný balík peněz. Ptám se za co vlastně? Jistě se najdou tu i společnosti, které mají zájem něco stážistu naučit anebo vychovat si svého zaměstnance. Tak ty mají můj obdiv. Těch je tady příliš málo.
Ve většině případů se tu vyskytují společnosti, které do tohoto projektu vstupují za vidinou finanční odměny. Některé z nich nabírají pouze stážisty s praxí, aby snížili své provozní náklady. Ti pak pracují na různých projektech, tím firmě přináší přidanou hodnotu. Jsou tu i však firmy, které nepohrdnou i absolventy bez praxe. Těm dají nezáživné úkoly, obchůzky po úřadech a mnoho další práce, kterou nikdo nechce dělat. Ty zároveň nesouvisí s náplní stáže. Nechají jim samostatně nastudovat nějaké materiály, protože mentor na ně zkrátka nemá čas.
Takže se jim nikdo skoro nevěnuje, a co na to FDV. Ten o ničem neví, nebo ani nechce. Pracovníci FDV nahlásí dopředu dané společnosti, že v určitý den bude u nich kontrola. Ten den je všechno jak má. Od pracovníků FDV by to chtělo aktivnější zapojení ve formě neohlášených návštěv. Tak se jedině odhalí nepoctivci.
Samotní stážisté ani tyto praktiky nenahlásí FDV, protože se bojí, že dojde ke zrušení stáže. Tím pádem by nedostali certifikát. Anebo je jim to jedno. K celé situaci se staví laxně.
I pracovníci FDV dobře vědí, že ty firmy to dělají pro peníze. Nebojí se to říci i po telefonu na rovinu. Doslovně cituji „že je to jasné, že to dělají pro peníze“.

Navíc na tom všem se přiživují také zprostředkovatelé, kteří vyřizují firmě administrativu.Pokud je tato stáž dvouměsíční, pak absolvent nemá moc šancí dostat se na pracovní pohovor. Protože poskytovatel očekává od stážisty časovou flexibilitu.
Na druhou stranu stážista je nucený si hledat aktivně práci, když jej poskytovatel po absolvování stáže nehodlá zaměstnat. To je jasné od první chvíle. Obě strany si už na pohovoru vyjasní danou situaci. Ve většině případů jde pouze o stáž. Někdy je jim řečeno, že je tady možnost zaměstnání. Pokud se stážista osvědčí nebo bude pro firmu přínosný. Ale o ni nemají povinnost nějakým způsobem vás zaměstnat. V tom je asi ta chyba.

www.erlink.cz/klik/UmtRcwZv

(Lenka, 13. 4. 2013 2:37)

www.erlink.cz/klik/UmtRcwZv

práce přes internet

(Lenka, 13. 4. 2013 2:36)

Z vlastní zkušenosti mám zatim nejlepší zkušenost s přivýdělkem přes internet. Výplatu to nenahradí, ale když je člověk bez práce hodí se každá korunu. Já si vydělám pár stovek měsíčně přes http://www.erlink.cz/klik/UmtRcwZv a docela se mi to hodí.

Dotazník - Ztráta zaměstnání jako zátěž

(MMM, 23. 3. 2013 16:25)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o vyplnění následujícího dotazníku. Je zcela anonymní a používám ho ve své diplomové práci. Vyplnění zabere cca 10 minut. Děkuji za ochotu.

http://www.survio.com/survey/d/R1T1G2N6Q0K7T9P4Y

Stáže ve firmách

(Jan , 11. 2. 2013 13:38)

Doprava na stáž soukromým vozem v rámci projektu není Fondem dalšího vzdělávání proplácena.

Výjimkou jsou individuálně posuzované případy – např. doprava handicapovaných osob, které nemají možnost dopravit se na stáž jiným způsobem. Stážistovi není hrazeno opotřebení vozu, tzv. amortizace.


Služební cesty realizované v rámci stáže nebudou propláceny v rámci cestovních výdajů ze strany FDV, ale na základě dohody mezi stážistou a poskytovatelem stáže.

Stravenky

Za předpokladu splnění všech podmínek stanovených tímto manuálem obdrží stážista stravenky za odchozený kalendářní měsíc stáže obvykle koncem následujícího kalendářního měsíce.